+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Projekt: MEDNARODNI DAN STRPNOSTI – DAN ZA STRPNOST IN PRIJATELJSTVO

Na šoli že več let sodelujemo v projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo, ki ga organizira Društvo za strpne odnose Eksena.  

Cilj projekta so:

  • ozaveščanje otrok in mladih o različnih oblikah nestrpnosti,
  • spodbujanje strpnosti, medsebojnega spoštovanja, prijateljstva in sodelovanja,
  • razvijati sprejemanje in razumevanje vsakršne drugačnosti,
  • oblikovati strpno družbeno in socialno klimo, ki bo otrokom, mladostnikom in odraslim s posebnimi potrebami omogočila enake možnosti kot jih imajo vrstniki,
  •  medsebojno druženje in preprečevanje diskriminacije.

Mednarodni dan strpnosti poteka vsako leto 16. novembra. V tem tednu z učenci še posebej spregovorimo o pomenu strpnosti, spodbujamo prijateljstvo med otroki, spodbujamo medsebojno spoštovanje, razumevanje, sprejemanje ter sodelovanje. Tem ciljem pa sledimo skozi celo šolsko leto.   

Tema projekta v šolskem letu 2023-2024 je bila Stop sovražnemu govoru – spoštujmo razlike med nami.

Znašimi najmlajšimi učenci ter šesto in sedmošolci smoše posebej spregovorili o pomenu strpnosti, o medsebojnem spoštovanju, sodelovanju in prijateljstvu. Po izvedeni delavnici so učenci ustvarjali tudi likovne in druge izdelke. Nekaj izdelkov si lahko ogledate tudi na slikah. Z nastalimi likovnimi izdelki smo sodelovali tudi na natečaju in skupni nacionalni razstavi.

Lidija Hožič

Dostopnost