Informacije o šoli

Osnovna šola Jakoba Aljaža Kranj deluje v naselju Planina v Kranju. Imenuje se po Jakobu Aljažu, slovenskem skladatelju, duhovniku in človeku, ki je kupil vrh Triglava in dal tam postaviti Aljažev stolp. V letošnjem šolskem letu in v okviru tedna Evropske kulturne dediščine smo imeli veliko kulturnih prireditev in obeležili 35 let od ustanovitve naše šole in 120 let od postavitve Aljaževega stolpa na vrhu Triglava.

V šolskem letu 2015/2016 šolo obiskuje 438 učencev. Posebnost šole je šolski bazen, v katerem izvajamo del pouka v obliki plavalnega tečaja, tako da so učenci Aljaževe šole odlični plavalci. Šola je poznana tudi po Dadinem likovnem natečaju, ki se ga udeležuje 40 šol iz petih držav, s preko 300 likovnimi izdelki učencev. Naša dramska skupina pa je tako uspešna, da ima posnetek predstave na YouTube že skoraj milijon ogledov. Na šoli odlično delamo na področju zgodnjega opismenjevanja otrok. Pouk poteka s pomočjo priročnika, ki je plod desetletnega dela naših učiteljic po prilagojenih metodah pedagogike Marie Montessori.Naša šola pa je znana tudi po športu. Imamo odlične pogoje za športno vadbo in dosegamo lepe uspehe. Predvsem pa je pomembno, da se večina učencev ukvarja s športom, se druži in zdravo živi. Šola ima vedno na široko odprta vrata. Skoraj do poznih večernih ur naši učenci nadgrajujejo svoje znanje na jezikovnem, glasbenem in športnem področju. Je pa tudi središče vsakodnevnega dogajanja za marsikaterega občana Kranja, ki pri nas obiskuje plesni tečaj plava v bazenu ali pa se popoldne in konec tedna rekreira na naših lepih zunanjih igriščih. V našem bazenu gostujejo tudi učenci sosednjih šol OŠ Staneta Žagarja in OŠ Matije Čopa. Vse dogodke predstavljamo na naši spletni strani http://www.os-jakobaaljaza.si. Menimo, da mamo odlične pogoje za delo in da lahko vsem otrokom ponudimo njim prilagojen program.