+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

In naj si izposodimo besede iz govora naše predsednice republike na osrednji proslavi ob dnevu državnosti:

Intima. Pravo. Svoboda. Tri besede, ki niso samo besede preteklosti, temveč tudi besede prihodnosti. Vrniti se moramo k temu, s čimer dosegamo najboljše uspehe. Sposobni moramo biti osredotočenja na naše skupne interese; da za vedno ohranimo ta prostor pod soncem kot država, ki smo si jo izborili; z zgodovino, ki se je ne sramujemo in temelji tudi na hkratni obsodbi vseh zločinov in priznavanju pomena osvobodilnega boja. Z jezikom, ki ga svobodno govorimo; s kulturo, ki jo ustvarjamo in negujemo v vseh njenih številnih izraznih oblikah; s sprejemanjem manjšin; ter z energijo, usmerjeno v prihodnost.

Iskrene čestitke ob dnevu državnosti!

Celoten govor je na voljo na povezavi: https://www.predsednica-slo.si/…/govor-predsednice…/…

Dostopnost