+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V soboto, 15. 4. 2023 je na OŠ Vojnik, pri Celju potekalo državno tekmovanje v športnem plezanju.

Po odličnem plezanju na področnem tekmovanju, ki je potekalo v soboto, 25. 2. 2023, v Šenčurju, sta se Zala Kos z osvojenim 5. mestom in Ožbej Klavčič z osvojenim 8. mestom uvrstila na državno tekmovanje.

Ožbej Klavčič se zaradi poškodbe, državnega tekmovanja žal ni mogel udeležiti.

Zala Kos pa se je po odličnem plezanju, saj je v kvalifikacijah prišla do samega vrha stene, uvrstila v finale tekmovanja, kamor se je uvrstilo le 16 najboljših deklet.

V finalni seriji tekmovalke ne vidijo stene, ne vedo kakšna je težavnost in čakajo v posebni sobi iz katere kličejo po eno tekmovalko, ta pa mora po prihodu pod steno zelo hitro proučiti, kakšno taktiko bo izbrala. Zala se je odlično znašla, imela je tudi kanček smole, saj ji je na enem grifu spodrsnilo, a kljub temu je osvojila odlično 11. mesto.

Iskrene čestitke obema Aljaževcama za uvrstitev na državno tekmovanje, Zali pa kapo dol za pogum in vrhunsko plezanje na tekmovanju najvišjega ranga!

Učiteljica za šport: Katja Rop

Dostopnost