+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Tehniški dan 22.2.2023

Dan je bil sončen in lep, vzdušje prijazno. Osmi razredi in učitelji smo se zbrali pred šolo, se povzpeli na avtobus in odpeljali v Domžale. Za trenutek smo se premaknili v pretekli čas, tedaj so v Domžalah pletli in šivali slamnike. Začelo se je z žitnim steblom, ki je ostalo na polju po žetvi pšenice, tega so navlažili, prepletli v kite, zlikali in sešili v slamnike, kmalu pa ustvarili podjetja, zaposlili veliko ljudi in slamnike prodajali na svetovnih trgih. Naredili so jih res veliko. Zaradi izjemne podjetnosti me je muzej pritegnil, kajti Domžalčani so se podjetnosti naučili prav pri slamnikih. Naše učence je muzej navdušil na različne načine, prav tako jim je bila večinoma všeč tudi stara hiša krojača in slikarja. Nismo več vajeni, da je pohištvo narejeno iz masivnega lesa in da so stene poslikane z vzorci.

Razmišljam o tem, ali so naši učenci in učenke tudi razmišljali o podjetnosti, ki nekdaj za naše okolje ni bila sama po sebi umevna, razen za izjemne ljudi. Pogovarjali smo se o tem po našem obisku Domžal.

Suzana Belak Pungartnik, učiteljica tehnike in tehnologije

Dostopnost