+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Ob slovenskem kulturnem prazniku bi želeli, da se v naših srcih prebudi tudi zavedanje, da je kultura le vrh ledene gore – nad površjem je viden le majhen del, ki se ga zavedamo vsi; literatura, glasba, umetnost, jezik, običaji, kulinarika … Pod seboj pa ta kultura skriva še mnogo več: nanapisana pravila, predstave o tem, kaj je prav in kaj narobe, nebesedno komunikacijo, dojemanje lepega in grdega, razmišljanje o naši preteklosti in prihodnosti, dojemanje morale in pravičnosti, spoštovanje sočloveka in humanizem …

Z drobnimi koraki in zavedanjem, da vsi ti koraki ustvarjajo našo slovensko kulturo, vas jutri tudi mi vabimo v praznični Kranj, kjer je ustvarjal naš največji pesnik, France Prešeren.

Zaradi zimskih počitnic smo kulturni praznik na šoli ovekovečili s proslavo že v petek, 3. 2. 2023.

Foto utrinki proslave

mag. Lucija Rakovec, ravnateljica

Dostopnost