+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V soboto, 7. 1., je v telovadnici Škofijske gimnazije v Ljubljani potekalo Državno osnovnošolsko posamično tekmovanje v šahu v kategorijah do 12 in 15 let. Naša šola je bila po odličnih regijskih uspehih zelo dobro zastopana, saj so se ga udeležili štirje tekmovalci. Skopno je na tekmovanju sodelovalo okrog 200 učenk in učencev.

Državna šahovska tekmovanja so zelo zahtevna. Potrebna je celodnevna zbranost, saj tekmovanje traja do poznih večerni ur. Maks Demšar, Juš Batagelj, Aleks Lončarević in Lenart Kurnik so našo šolo dobro zastopali. Maksu je še tik pred zaključkom kazalo na uvrstitev v prvo peterico, spogledoval se je celo z odličji, na koncu se je izkazalo, da je letos v šahu 9. najboljši osnovnošolec v državi :D. Bravo, Maks!

Juš je s petimi zmagami zasedel zelo dobro 19. mesto med enainpetdesetimi najboljšimi igralci v državi, Aleks 30. in Lenart 36. mesto. Čestitamo in se veselimo novih uspehov na spomladanskih ekipnih tekmovanjih!

mentorica Simona Polše Zupan

Dostopnost