+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page


Na Gregorjevo, 12. marca praznujemo prihod pomladi. Po izročilu je Gregor tisti, ki naredi dan enak noči. Za nas, rokodelce je to pomembno, saj lahko delamo spet ob dnevni svetlobi, ne pri umetni luči. Po starem evropskem običaju je Gregor Veliki tudi prinašalec luči. Po tem predkrščanskem obredu na predvečer njegovega godu po vodi spuščamo ladjice z lučkami. To je prav danes zvečer.


Gregorjevo je praznik zaljubljencev, pravijo da se “ptički ženijo”. Običaji so se ohranili do danes, zato smo tudi pri tehniki in tehnologiji naredili papirnate ptice in jih razstavili v jedilnici in na hodniku pred zbornico. Da nas spomnijo na brstečo, cvetočo pomlad, na veselje in radost, na smeh in dobro voljo.
Naj je bo obilo.


Pripravila: Suzana Belak Pungartnik, učiteljica tehnike in tehnologije

Dostopnost