+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V torek, 15. 2. 2022, smo se 5. razredi z avtobusom odpeljali do Postojne, kjer smo si ogledali Postojnsko jamo. Presenetila nas je njena velikost in število kapnikov, takšnih in drugačnih. Izvedeli smo, da kapniki rastejo zelo počasi – 1 mm v 10. letih. Kaj pravite na to, da so nekateri visoki tudi 16 m? V jami smo opazovali še njenega najbolj znanega prebivalca (in mladičke) – človeško ribico.

Po dvournem ogledu jame smo se odpravili še do Predjamskega gradu. Ta grad je edinstven, saj ima samo zunanjo steno zidano, ostali deli so pravzaprav vhod v jamo.  Ko smo spoznavali zgodovino gradu in življenje v njem, nas je, predvsem učiteljice, najbolj pretreslo to, da niso imeli ogrevanja. Še dobro, da imajo jame stalno temperaturo, okrog 10 ° C.

Andreja Janečko Goličič

SLIKE:

Dostopnost