Spoštovani starši

• Poskrbite, da dobi vaš otrok dovolj spanja, s tem da določite njegovi starosti primerno uro, ob kateri bo hodil spat in ob kateri bo zjutraj vstajal.
  • Vzdržujte stalni čas večernega uspavanja in jutranjega prebujanja tako ob delavnikih kot ob koncu tedna.
  • Otroka navadite na ritual pred spanjem. Spi naj v udobnih oblačilih (majhen otrok z vpojno plenico).
  • Spodbujajte otroka k samostojnemu uspavanju, brez vaše pomoči.
  • Izogibajte se svetli luči pred spanjem in ponoči, zjutraj pa naj bo otrok čim več izpostavljen močni dnevni svetlobi.
  • Iz otrokove spalnice odstranite vse elektronske naprave, vključno s televizorjem, računalnikom in mobilnim telefonom. Prav tako omejite čas njihove uporabe zvečer pred spanjem.
  • Otrokov dnevni počitek naj bo prilagojen njegovi starosti. Otrok naj bo podnevi čim bolj telesno aktiven in naj dovolj časa preživi na prostem.
  • Iz otrokove prehrane izločite hrano in pijačo, ki vsebuje kofein (npr. kakav, temna čokolada, kava, energijske in nekatere osvežilne pijače ter pravi/zeleni čaj). Vzdržujte redno uro ustaljenih dnevnih opravil in obrokov.

NIJZ

V priloželen dokumentu si lahko ogledate plakat na temo SPANJA (Svetovni dan SPANJA).