Pozdravljeni!

V prvem delu poletnih počitniških dejavnosti smo za vas v Škrlovcu pripravili pester in zanimiv program počitniških aktivnosti. Predvsem bomo zelo aktivni in veliko bomo plavali.

Da boste o vsem natančno obveščeni, bi vas izvajalci programa radi opozorili na naslednje:

• število udeležencev na dejavnostih je omejeno glede na izkušnje iz preteklih počitniških dejavnosti. Maksimalno število udeležencev na dejavnostih je 20 (v prvi vrsti moramo zagotoviti varnost udeležencev);
  • v primeru, da se na dejavnost prijavi več udeležencev kot je prostih mest, bodo imeli prednost otroci ali mladostniki, ki so se prej prijavili. V kolikor bomo prejeli več prijav isti dan, bomo dali prednost otrokom ali mladostnikom za katere strokovni delavci Škrlovca ocenjujemo, da se mladostnik/družina sooča z materialnimi, socialnimi, zdravstvenimi, vzgojnimi ali drugimi težavami v svojem okolju ali življenju;
  • prednost bodo imeli otroci oziroma mladostniki, ki so ali so bili v preteklosti vključeni v naše dejavnosti (individualna pomoč, skupinsko delo z mladimi, prostočasne in počitniške dejavnosti, itd.);
  • izvajalci Škrlovca se o izbiri mladostnikov odločajo samostojno in na odločitev ni možna pritožba. Izvajalec se obvezuje, da bo tiste mladostnike/družine, ki se izletov zaradi povečanega števila udeležencev ne bodo mogli udeležiti, o tem obvestili po telefonu;
  • v primeru, da vaš otrok oz. mladostnik želi ostati na letnem bazenu tudi po tem, ko se organizirano kopanje zaključi, potrebuje za to pisno dovoljenje staršev (glej priložen obrazec). V nasprotnem primeru se otrok vrne z nami na zbirno mesto – Škrlovec ob predvideni uri;
URNIK DOGODKOV IN AKTIVNOSTI
  • v ponedeljek 29.6.2020 se bomo odpravili na plavanje na Letno kopališče Kranj.
  • v torek 30.6.2020 se bomo z avtobusom odpeljali na Roglo, kjer se bomo podali na Pot med krošnjami in uživali v prečudovitem razgledu. Da pa izletu dodamo še kanček adrenalina, bomo obiskali zimsko-letno sankališče Zlodejevo. Obvezna so športna oblačila in športna obutev, priporočljiva je zaščita pred soncem. Udeleženci za malico poskrbijo sami.
  • v sredo 1.7.2020 si bomo pripravili piknik v kanjonu reke Kokre (Kosorep). Mladostniki naj s sabo prinesejo kopalno opremo ter zaščito pred soncem.
  • v četrtek 2.7.2020 se bomo odpravili na izlet na morje. Z avtobusom se bomo odpeljali proti Piranu in si v Akvariju ogledali živahni podvodni svet Jadranskega morja. Po ogledu se bomo pridružili našim prijateljem iz Dnevnih centrov iz Škofje Loke, ki nas bodo že čakali na plaži v Fiesi. Tam bomo preživeli preostanek dneva, ki bo poln plavanja, zabave ter druženja s prijatelji. Otroci in mladostniki naj s seboj prinesejo kopalno opremo, zaščito pred soncem ter malico.
  • v petek 3.7.2020 se bomo odpravili na plavanje na Letno kopališče Kranj.
  • v ponedeljek 6.7.2020 se bomo odpravili na plavanje na Letno kopališče Kranj.
  • v torek 7.7.2020 se bomo z avtobusom odpravili v Bohinj, kjer bomo plezali, se peljali po jezeru s kanujem in kajakom ter kolesarili. Obvezna so športna oblačila in športna obutev (ter dodatna oblačila), priporočljiva je zaščita pred soncem. Udeleženci za malico poskrbijo sami. Potrebujete še kopalno opremo in brisačo, ker se bomo kopali v jezeru. Ob prijavi prosim sporočite še višino otroka (zaradi velikosti koles).
  • v sredo 8.7.2020 se bomo z avtobusom odpeljali v Škofjo Loko, kjer nas bo prostovoljec Tomasz iz Poljske popeljal po tem lepem mestu in nam ga predstavil skozi svoje oči. Za zaključek pa se bomo sladkali z najboljšim sladoledom v mestu.
  • v četrtek 9.7.2020 se bomo z avtobusom odpeljali proti Kranjski Gori, kjer bomo najprej obiskali Zelence, sledil bo ogled Kekčeve dežele ter na koncu kopanje v jezeru Jasna. Otroci in mladostniki naj s sabo prinesejo kopalno opremo, zaščito pred soncem ter malico. Priporočljiva je tudi palerina oziroma dežnik.
  • v petek 10.7.2020 se bomo za konec počitnic odpravili na plavanje na Letno kopališče Kranj.

Počitniške dejavnosti se mladostnik udeleži prostovoljno in jih lahko tudi prostovoljno zapusti, vendar le ob predhodnem obvestilu ali dovoljenju staršev in izvajalcev dejavnosti.

Počitniške dejavnosti so brezplačne.

Počitniške dejavnosti se mladostnik lahko udeleži le v primeru, da ima pravilno izpolnjeno in podpisano soglasje za vključitev mladostnikov v dejavnosti Škrlovca (za leto 2019/2020) ter vse kar je navedeno v programu za posamezno aktivnost,

• na izbrane dejavnosti se lahko prijavite: po telefonu (04/23-73-515), po e-pošti (info@skrlovec.net) ali osebno na Škrlovcu
  • soglasje (če ga še niste) nam pošljite najkasneje do 6.2020 na naslov: Škrlovec, CSD Gorenjska, Enota Kranj, Koroška cesta 19, 4000 KRANJ. Soglasje najdete oz. dobite na spletni strani www.skrlovec.net ali v prostorih Škrlovca
  • ob tem vas opozarjamo, da soglasje podrobno preberite. Upoštevali bomo samo pravilno izpolnjena soglasja, s podpisi staršev! Za nepravilno izpolnjena ali prepozno oddana soglasja ne prevzemamo odgovornosti,
  • udeleženci, ki se bodo prijavili do 6.2020 bodo dodatno nezgodno zavarovani,
  • program, obvestila in soglasje najdete tudi na spletni strani skrlovec.net

V primeru, da bodo otroci neprimerno oblečeni in obuti, se naših počitniških aktivnosti ne bodo mogli udeležiti. V KOLIKOR DOVOLJUJETE, DA VAŠ OTROK ALI MLADOSTNIK OSTANE NA BAZENU (Letno kopališče Kranj) PO KONČANI ORGANIZIRANI DEJAVNOSTI, IZPOLNITE PRILOŽENO DOVOLJENJE!

ZA VSE DEJAVNOSTI SO POTREBNE PRIJAVE!  PRIJAVE ZBIRAMO do 24.6.2020

Zaradi ukrepov povezanih s korona virusom si pridržujemo pravico do spremembe programa in omejevanja števila udeležencev.

Izvajalci počitniških dejavnosti smo; Maja, Mojca in prostovoljci Škrlovca. Za dodatne informacije nas pokličite na telefon: 04/23-73-515 oz. 040-190-560, v času počitniških dejavnosti od 10. do 14.ure.

Lep pozdrav,

Mojca Selko