+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V torek, 18. 6. 2019, se je na zunanjem igrišču OŠ Jakoba Aljaža Kranj odvijala športno-družabna prireditev Aljažkov dan. Prireditev se je začela ob 15.00 z otvoritvijo obnovljenega igrišča. Z učenci OŠ Jakoba Aljaža smo nekaj dni pred dogodkom prebarvali že zelo dotrajano ogrodje košarkarskih košev. Kupili smo tudi nove mreže za oba koša in nogometna gola, ki smo jih namestili pred začetkom dogodka. Po otvoritvi in predstavitvi programa ter projekta Veter v laseh so se na nogometnem igrišču zbrali nogometaši, na košarkarskem pa so se začela ogrevati dekleta. Nogometaši so bili razporejeni v ekipe, ki so jih poimenovali po znanih nogometnih klubih. Na prizorišče dogodka sta prispeli tudi dekleti, ki sta poskrbeli za poslikavo obrazov. Ob 16.00 se je začel šahovski turnir, kjer so se mladi šahisti pomerili tudi z izkušenimi starimi mački. Ob 17.00 smo začeli z igrami brez meja. Na Igre brez meja so se prijavile ekipe: Kraljice, Pas, Levinje, Volkulje, Volki in Ognjeni orli. Za začetek smo igrali igro križci in krožci. Pri tej igri smo morali v obroče metati barvne stožce. Sledila je druga igra – skakanje v krompirjevih vrečah. Kljub nekaterim padcem, dobre volje in športnega zagona ni manjkalo. Pri zadnji igri pa smo morali z žogo zadeti luknje v napihljivem golu. Vse ekipe so se odlično odrezale, na koncu pa sta se za zmago borili dve ekipi in sicer Ognjeni orli in Volkulje. Z vlečenjem vrvi so svojo premoč pokazali Ognjeni orli in tako poželi zmago. Tekom celotnega dogodka so se obiskovalci lahko okrepčali s palačinkami in sladoledom, za najbolj lačne pa so naše kuharice pripravile tudi porcijo čevapčičev. Vsi obiskovalci so se lahko zabavali na napihljivih igralih ali pa so se preizkusili v skakanju na trampolinu. Ob 18.00 se je začel težko pričakovani Aljažek ima talent. Letos je bilo v finalu kar 16 različnih točk, gostovali pa so tudi talenti iz sosednje OŠ Staneta Žagarja Kranj. Med čakanjem na razglasitev talentov smo razglasili zmagovalce nogometnega turnirja, kateremu je sledil vsakoletni nagradni kviz. Zmago na Aljažkovem talentu so slavili Nika Del Fabro in pevski zbor. Zahvaljujemo se vsem organizatorjem, sodelujočim in obiskovalcem. Zahvaljujemo se vsem organizatorjem, sodelujočim in obiskovalcem, šahovski sodnici Moniki Rozman in ŠS Tomo Zupan Kranj za pomoč pri organizaciji šahovskega turnirja ter Mestni občini Kranj in krajevnima skupnostma Huje in Planina za nagrade. Se vidimo naslednje leto!

Projekt Veter v laseh sofinancirata Ministrstvo za zdravje Republike Slovenije in Fundacija za šport. Program je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.

no images were found

Dostopnost