+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V petek je na OŠ Simona Jenka potekal še zaključni turnir Ciklusa turnirjev mladih. Letos je na devetih (9) turnirjih od septembra do maja sodelovalo 80 učenk in učencev ter 21 osnovnih šol. Naša šola je bila v skupnem seštevku odlična druga! S tem smo zaključili niz šahovskih uspehov tega leta. Za ta izjemen uspeh so se pogumno borili: Nikolas Ranđelović, Tija Škripić, David Brezničar, Bor Podgoršek Dimnik, Juš Batagelj, Lenart Kurnik, Aleksej Grubor, Lana Jovanović, Marko Jovanović, Tristan Božič, Maks Demšar, David Pantelić, Nikola Smijonov, Luka Bujanović Kokot in Narajan Zupan Polše. Čestitamo!

Skozi vse leto se je beležil tudi uspeh posameznega učenca. Izmed 80 učenk in učencev je bil v skupnem seštevku najboljši aljaževec Maks Demšar (7. v skupni razvrstitvi, v svoji starostni kategoriji pa je osvojil 5. mesto).

V starostni kategoriji mlajših učencev (do 9 let) je bil najboljši aljaževec Juš Batagelj, ki se mu je s 4. mestom za las izmuznila medalja, tik za njim, na 5. mestu, pa Aleksej Grubor. Oba sta tudi dobila posebno nagrado organizatorja za učenca, ki sta v letošnjem letu najbolj napredovala, in sicer šolnino za Malo šahovsko šolo v organizaciji ŠS Tomo Zupan Kranj: http://www.tomo-zupan.org/mala-sahovska-sola/

Zelo dobro so se odrezali tudi drugi učenci (kar nekaj jih je letos sodelovalo prvič), saj jih je bilo kar 8 uvrščenih v zgornjo polovico tekmovalcev. Rezultate si lahko ogledate na povezavi: http://www.tomo-zupan.org/ciklus-turnirjev-mladih/

Vabimo vas k udeležbi v prihodnjem šolskem letu, saj bomo ciljali na zlato!

no images were found

mentorica Simona Polše Zupan

Dostopnost