Učenke in učenci 4. razredov so bili od 11. 3. 2019 do 15. 3. 2019 v zimski šoli v naravi na Pokljuki. Zaradi vremenskih razmer letos po dolgem času nismo mogli izvajati šole alpskega smučanja, a smo petdnevno

bivanje v naravi vseeno dobro izkoristili. Učenci so tekli na smučeh, hodili in občudovali naravo, radi pa so se tudi spuščali po strmini z bobi. Dovolj pogumni so se preizkusili v smučarskih skokih.

Na obisk smo povabili policaja, ki je predstavil varnostna pravila v gorah in na smučišču, veliko zanimivega  pa smo izvedeli od vodnice psov, ki nam je prikazala reševanje ljudi s pomočjo psičke Lune.

Zvečer smo organizirali družabne dejavnosti: predstavitev razredov, družabne igre, ogled filma, ples, petje in zaključni večer. Učenci so narisali svojo učiteljico teka na smučeh in samostojno izdelali leseno poslikano

škatlico. Tudi matematike in slovenščine ni manjkalo.

Kljub pomanjkanju snega smo vseh pet dni smo preživeli v pravem zimskem vzdušju. Učiteljice smo za učence zadnji večer pripravile posebno presenečenje.

Damjana Oblak, vodja šole v naravi