+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Naravoslovni dan za učence od 1. do 3. razreda

V četrtek, 26. 10 .2017, so učenci prve triade, v lepem jesenskem, sončnem vremenu, celo dopoldne posvetili raziskovanju jeseni v gozdu. Spoznali so gozd v vseh letnih časih, prepoznavali drevesa, živali, gozdne plodove, koristi gozda, gozdno podrast, delo gozdarjev…

Obiskalo jih je 5 gozdarjev, ki so po postajah na šolskem igrišču pokazali in razložili otrokom zanimivosti iz gozda. Začutili so drevo kot del žive narave, prepoznavali liste in plodove gozdnih dreves, spoznali pravila vedenja v gozdu, opazovali rogovja, kožuhe in lobanje gozdnih živali, spoznali delo gozdarjev in gozdarsko opremo, med katero je bilo, seveda, največ zanimanja za delujočo motorno žago.

V razredu so iz prinešenih jesenskih listov oblikovali zanimive figure, delali odtise jesenskih listov, reševali jesensko križanko…

Na koncu so se razveselili in pogostili s pečenim kostanjem.

no images were found

 

Vodji naravoslovnega dneva:  Tatjana Murovec, Darja Pintar

Dostopnost