+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

VARNO IN SPODBUDNO UČNO OKOLJE

Ta svet je lep,
če nekomu nekaj daš.
Ta svet je lep,
če nekoga rad imaš,
če stisneš roko komu,
ki ga kaj boli.
Ta svet je lep,
če si človek do ljudi.

(Tone Pavček)

V vzgojno izobraževalnem procesu smo učitelji, pedagogi, specialni pedagogi in mnogi drugi, ki vstopajo v kontakt z učenci, zelo pomembni. Ne samo, da učence naučimo veliko koristnih učnih snovi, jih naučimo brati in pisati ter računati, ampak kot pomembni drugi zmoremo učencem ponuditi mnogo več. Velikokrat pozabimo na pomembnost razvijanja čustvene in socialne pismenosti v šolah.

Na šoli že drugo leto poteka projekt Varno in spodbudno učno okolje. Namen projekta je krepiti čustveno in socialno pismenost pri naših učencih.  V okviru projekta pri učencih razvijamo naslednja pomembna področja: samozavedanje, samouravnavanje, odgovorno sprejemanje odločitev ter odnosne spretnosti in socialno zavedanje.

Prepričani smo, da so to pomembne veščine, ki bodo učencem pomagale v vsakdanjem življenju.

Ekipa VSUO

Dostopnost