+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V četrtek, 30. 11. 2023, je na šoli potekal posebni šahovski turnir Zagotovo ne zadnjič ob odhodu knjižničarke, gospe Simone Polše Zupan. Ideja in organizacija turnirja sta prišli iz vrst učencev, ki so se želeli zahvaliti (po njihovem mnenju) najboljši knjižničarki. O pomembnosti naše knjižničarke pričajo tudi številke, saj se je turnirja udeležilo 30 starejših, mlajših in bivših šahistov. Čeprav je štel rezultat, je bila največja čast partija s knjižničarko.

V skupni razvrstitvi je zmagal Juš Batagelj, drugi je bil Bor Podgoršek Dimnik in tretji Nikolaj Andrejević. Med mlajšimi dekleti je bila najboljša Ana Lončarević, med mlajšimi dečki pa Lenart Sobočan. 

Vsem šahistom čestitamo, ob tem pa se posebej zahvaljujemo gospe knjižničarki za predanost pri delu z mladimi šahisti.

Dostopnost