+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Lansko šolsko leto je naša šola sodelovala v akciji Tom potuje, otroke obiskuje, v kateri je 7 dni gostila nahrbtnik TOM telefona in v oddelkih od 4. do 9. razreda izvedla delavnico o TOM telefonu in pomenu pogovora. Učenci so na delavnici lahko tudi anonimno napisali vprašanja, strahove, težave ali teme, o katerih se ne morejo ali upajo pogovoriti s starši ali drugimi odraslimi.

Na TOM telefonu so od otrok iz cele Slovenije prejeli več kot 10.000 anonimnih zapisov otrok in mladostnikov, na podlagi katerih so izdali publikacijo »Kaj si mladi želijo, da bi odrasli vedeli o njih?«

Vse odrasle vabimo, da si v publikaciji preberete, kaj nam otroci želijo sporočiti in katere so tiste teme, s katerimi še vedno ostajajo sami.

Prav tako vabimo vse mlade, da skozi publikacijo začutite, da v stiski niste sami in da si mnogo mladih zastavlja podobna vprašanja.

Publikacijo lahko preberete TUKAJ

Dostopnost