+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V sredo, 29. 3. 2023, smo na razredni stopnji (1. do 3. razreda) imeli kulturni dan: Ljudsko izročilo.

Obiskali so nas člani Akademskega kulturnega društva OZARA. Naši razredi so se spremenili v delavnice ljudskega plesa, oblačilno delavnico in delavnico ljudskih inštrumentov. Po hodnikih je zadonela ljudska glasba, zvok harmonike, tamburice, violine in še drugih ljudskih inštrumentov. Naučili smo se novih plesnih korakov in zaplesali ljudske plese. Polno razigranega smeha in radovednosti je spremljalo sredino dopoldne. V oblačilni delavnici smo spoznali vse detajle narodne noše in se prepustili zanimivim zgodbam o tem, kako je potekalo življenje nekoč.

Naučili smo se  zapeti ljudske pesmi (Katarina Barbara, Sijaj, sijaj sončece, Muzikantje …) in ugotovili, zakaj je ljudsko izročilo tako pomembno. Veseli smo, da se ohranja in da ga lahko tudi sami popeljemo naprej v svet.

Tatjana Logar

Dostopnost