+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V petek, 17. 2., je na Osnovni šoli Staneta Žagarja v Kranju potekal 5. turnir Ciklusa turnirjev mladih v šahu. Udeležilo se ga je 57 osnovnošolcev, od tega kar šestnajst Aljaževcev: Rejan Bajrovič, Ivan Dimitrijoski, Maks Bitežnik, Enej Kuhar, Samo Oman, Luka in Uroš Krasić, Martin in Lenart Kurnik, Nikolaj in Nemanja Matej Andrejević, Juš Batagelj, Aleksej Grubor, Nikolas Ranđelović, Bor Podgoršek Dimnik in Maks Demšar.

Učenci so s skupnimi uspehi še povečali vodstvo naše šole v skupnem seštevku. V petih turnirjih smo zbrali 1550 točk in vodimo za kar 965 točk pred drugo uvrščeno Osnovno šolo Matije Čopa.

Poleg tega je Maks Demšar na turnirju dosegel 2. mesto (v skupnem seštevku še vedno vodi), Bor Podgoršek Dimnik izvrstno 4. mesto in bil najboljši do 12 let, Uroš Krasić pa je bil drugi najboljši do 9 let. 

Hvala tudi učiteljici Anamari Mavrin za fotografije in spremljanje učencev na tekmovanju.

Bravo, Aljaževci!

mentorica

Simona Polše Zupan

Dostopnost