+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V soboto je v Preddvoru potekalo regijsko posamično prvenstvo v šahu. Našo šolo so v štirih kategorijah zastopali: Ana in Aleks Lončarević, Maks Bitežnik, Pavel Potočnik, Uroš Krasić, Samo Oman, Aleksej Grubor, Lenart in Martin Kurnik, Nikolas Ranđelović, Bor Podgoršek Dimnik, Juš Batagelj in Maks Demšar.

Učenci so krepko presegli pričakovanja, saj smo dobili gorenjske prvake in prvakinjo v kar štirih kategorijah ter dva podprvaka!

Ana Lončarević iz 2. c je gorenjska prvakinja do 9 let.

Uroš Krasić iz 3. a je gorenjski prvak do 9 let, Pavel Potočnik iz 3. a pa je gorenjski podprvak v isti kategoriji.

Juš Batagelj iz 6. c je gorenjski prvak do 12 let in Aleks Lončarević iz 4. b gorenjski podprvak. V tej kategoriji je sicer med prvo šesterico kar pet naših učencev! Poleg omenjenih še Lenart Kurnik, Nikolas Ranđelović in Bor Podgoršek Dimnik.

V najtežji kategoriji do 15 let pa je tudi letos gorenjski prvak Maks Demšar iz 9. c.

Bravo, Aljaževci! Ponosni smo na vas!

Hvala tudi staršem, ker mlade šahiste podpirate in učiteljici Evi Tomažič, ki jih je na prvenstvu spremljala.

mentorica Simona Polše Zupan

Dostopnost