+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Tehniški dan 23.11.2022

IZDELAVA VENČKOV

Ustvarjali smo in se družili. Delali smo venčke. Vse dopoldne. Kajti, ko se nad nas spusti zgodnja zimska tema in je zunaj mraz, nam je toplo pri srcu in smo srečni na preprost način. Veseli smo čudovitih na mnogotere načine narejnih venčkov, prav takih, ki jih je imel vsak otrok najprej v lastni glavi, potem pa so se ideje prelile na kolobarje, na venčke.

Večinoma smo za osnovo uporabili stiropor, ki so ga nekateri pobarvali, drugi pa smo delali kar na bel temelj. Izrezali smo nešteto listkov, skoraj takih kot zdaj padajo z dreves ali pa smo venčke ozaljšali s storži, vejicami in dekoracijami za praznike. Čakamo veseli december, v pričakovanju ustvarjamo venčke, ki jim matematično rečemo kolobarji. Pa dajmo! Gremo.

Zdravka je s svojo skupino naredila prelepe venče iz belega filca, mi drugi pa smo delali iz stiroporja, papirja in naravnih dodatkov.

Vodja tehniškega dneva:  Suzana Belak Pungartnik, učiteljica tehnike in tehnologije

Dostopnost