+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Prvi šolski dan je na naši šoli potekal kar zanimivo. Učenci od 2. do 9. razreda so se ob 8.20 zbrali na prenovljeni šolski ploščadi. Začeli smo s himno in nagovorom ravnateljice, potem pa smo se z razredniki odpravili v hram učenosti, kjer so učenci po dveh urah oddelčnih skupnosti že začeli s pravim poukom po urniku. Glede na nasmejane otroške obraze, objeme, ki so jih delili učiteljem, ter neustavljiv klepet, da so si povedali, kaj zanimivega so doživeli med počitnicami, vsi zaposleni na šoli verjamemo, da je pred nami lepo in uspešno leto.

Ob 9. uri so našo ploščad napolnili prvošolčki in njihovi starši, pridružil pa se nam je tudi gospod župan, Matjaž Rakovec. V svojem nagovoru je med drugim preveril tudi, če naši prvošolčki vedo, katera je najvišja slovenska gora, koliko je visoka in kdo je mož, po kateri se imenuje naša šola. Naši najmlajši so se kar dobro odrezali, verjamemo pa, da bodo mnogo novih in zanimivih znanj pridobili vse do 2032, ko bodo zapustili aljažkove šolske klopi. Gospod župan in ravnateljica sta še slavnostno prerezala trak na naši prenovljeni ploščadi in že so se vrata za naše prvošolčke čisto zares odprla. Po ogledu gledališke predstave so se s svojimi razredniki odpravili raziskovat učilnice, kjer so jih že čakala čarobna vprašanja in čisto prava darila za prvošolčke: rutice, bidoni za vodo …

mag. Lucija Rakovec, ravnateljica

Foto utrinki dneva

Dostopnost