+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V četrtek 26. 5. smo imeli bralci svoj dan. Na prireditvi ob zaključku bralne značke nas je obiskala zbirateljica ljudskega izročila in etnološkega gradiva Dušica Kunaver, ki je tudi avtorica oz. soavtorica več kot 100 knjig. Z nami je podelila drobce bogate dediščine naših prednikov, skupaj pa smo tudi zapeli in poslušali ljudske pripovedi.

Navdušeni smo bili nad njeno energičnostjo kljub častitljivim 85 letom in verjetno nemalo zdravstvenim težavam.

Navdušena pa je bila tudi naša gostja – nad učenci, ki jih je srečala, učitelji in drugimi delavci šole. Med drugim je omenila, da je njej, kot gostji, lahko sejati, kadar je njiva zorana in da so na naši šoli učitelji to njivo dobro zorali, za kar se jim zahvaljuje. Takole je ob obisku zapisala v Knjigo značkarjev: “… Kot učiteljica predobro vem, da učenci imajo, kar jim daš in nimajo, česar jim ne daš. Če v tako pomembnem času rasti , kot je čas osnovne šole, dobijo ljubezen in spoštovanje do domačih ljudskih vrednot, bodo te vrednote nesli v življenje. Zahvaljujem se vam vsem kolegom in učencem za ta lepi dan, ki zame in za moje delo pomeni veliko spodbudo. Še z veliko večjim veseljem bom zbirala domačo dediščino. Vsem, celi šoli Jakoba Aljaža, želim cel kup samih lepih sončnih dni.”

Utrinke s prireditve so lahko pogledate v fotogaleriji.

zapisala Simona Polše Zupan,

koordinatorica bralne značke

Dostopnost