+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Za nami so vsa atletska tekmovanja, ki so se odvijala od aprila do junija.

Na občinskem tekmovanju, ki se je odvijalo 21. 4. 22 na kranjskem štadionu je kar nekaj naših učencev uspešno zastopalo našo šolo.

Tekmovanja so se udeležili: Hana Čerin, Luka Fleišer Nemec Metka Pušavec, Kiara Varagić, Hanna Vertnik, Matija Kovše, Ivona Šalinger, Vasja Bajt, Jakob Podgoršek, Oskar Valant, Dorjan Kasunić, Ana Nišandžić, Lorena Radinović, Mihajlo Joksimović, Suela Gashi, Taia Vertnik, Ilhan Murić, Matic Hrovat, Eglantina Lumi, Katarina Grošelj, Lana Mirković, Ivana Nišandžić.

Usvojili smo:

• 1. mesto v metu vortex-a je osvojila učenka Hana Čerin iz 9. razreda,
  • 2. mesto v metu vortexa je osvojil učenec Luka Fleišer Nemec iz 7. razreda,
  • 6. mesto v metu vortex-a je osvojila Taia Vertnik,
  • 7. mesto v skoku v daljino je osvojila učenka Ivona Šalinger iz 8. razreda,
  • 8. mesto v teku na 600 metrov je osvojil učenec Matija Kovše iz 7. razreda,
  • Učenke v teku štafet so osvojile 7. mesto (Hana Čerin, Ivona Šalinger, Ivana Nišandžić, Lana Mirković)
  • Učenci v teku štafet so osvojili 8. mesto ( Dorjan Kasunić, Vasja Bajt, Oskar Valant, Jakob Podgoršek)

Z omenjenimi rezultati, so se ti učenci uvrstili na področno tekmovanje.

Na področnem tekmovanju, ki se je odvijalo 16. 5. 22 so učenci prav tako zelo uspešno zastopali našo šolo.

• Hana Čerin je osvojila 1. mesto v metu vortexa in postavila državni rekord,
  • Matija Kovše je osvojil 11. mesto v teku na 600 metrov,
  • Uspešni so bili tudi tekači v teku štafet v nekoliko drugačni zasedbi, zaradi odsotnosti nekateri učencev: dekleta ( Hana Čerin, Ivana Nišandžić, Tamara Brezar, Lana Mirković),

fantje ( Vasja Bajt, Jakob Podgoršek, Tim Istenić, Tian Varmaz Plava).

• Luka Fleišer Nemec, se zaradi poškodbe žal ni udeležil tekmovanja, prav tako se zaradi tabora tekmovanja ni udeležila učenka Ivona Šalinger.

Na državno prvenstvo, ki se je odvijalo 8. 6. 22. v Mariboru, se je uvrstila učenka Hana Čerin, ki je gladko pometla s konkurenco in osvojila žlahtni naziv: DRŽAVNA PRVAKINJA V METU VORTEXA.

Vsem Aljaževcem iskrene čestitke za uspešen nastop na tekmovanjih v atletiki. Zopet smo dokazali, da smo odlični športniki, ki osvajamo vrhunske rezultate!!

Zapisala: Katja Rop, prof.