+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V soboto, 12. 3. 2022, je na OŠ Jakoba Aljaža potekalo Gorenjsko osnovnošolsko prvenstvo v šahu. Aljaževci so bili spet izjemni. Našo šolo je dobro zastopalo enajst učencev: Maks Demšar, Samo Oman, Nikolas Ranđelović, Aleksej Grubor, Bor Podgoršek Dimnik, Lenart Kurnik, Juš Batagelj, David Gabriel Mendez, Enej Kuhar, Sergej Glušac in Martin Kurnik.

Maks Demšar iz 8. c je pobral najprestižnejše odličje, zlato medaljo v kategoriji dečkov do 15 let, Juš Batagelj iz 5. c pa je zasedel 3. mesto v kategoriji do 12 let. Oba sta se uvrstila na državno prvenstvo, ki bo v nedeljo.

V kategoriji do 9 let pa smo dobili še dve medalji – bronasto je prejel Sergej Glušac iz 3. a in srebrno Martin Kurnik iz 3. b. Martin se je včeraj udeležil tudi državnega prvenstva, na katerem je v skupni kategoriji dosegel odlično 13. mesto, v svoji starostni skupini pa je bil 6. najboljši v državi.

Vsem šahistom čestitamo!

mentorica Simona Polše Zupan

Dostopnost