+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Spoštovani učenci in starši.

V sredo, 16. februarja 2022, imajo učenci 6. razredov kulturni dan. V Narodnem muzeju v Ljubljani bodo imeli vodeno delavnico z naslovom Arheologija pa te fore…, v Cankarjevem domu, pa si bodo ogledali simfonično matinejo z naslovom Dobro jutro, filharmoniki, ki jo bo izvedel odličen orkester Slovenske filharmonije.

Program dneva:

7.30 – samotestiranje v matični učilnici z razredničarko

7.50 – odhod avtobusa v Ljubljano

8.45 do 9.50 – Narodni muzej, program: »Arheologija pa te fore«

9.50 – 10.35 čas za malico

10.45 – predstavitev orgel v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma

11.30 – 12.30 simfonična matineja »Dobro jutro, filharmoniki«

13.30 – predviden povratek v šolo

Učenci morajo v ustanovah, ki jih bodo obiskali, upoštevati higienska in varnostna pravila

(samotestiranje, nošenje maske, razkuževanje rok pred vstopom).

Cena vstopnic in prevoza za posameznega učenca je okvirno 15 evrov.

Glede na to, da gremo na kulturni dan v kulturni ustanovi in na koncert, bo dobrodošla temu dogodku primerna obleka. Naše znanje o kulturi in spoštovanje do izvajalcev pokažemo tudi s primerno obleko in vedenjem.

 Vodja: Monika Glücks Donko, prof.

Dostopnost