+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

Učenke in učenci 4. razredov so bili od 9. 3. 2020 do 12. 3. 2020 v zimski šoli v naravi v Vadbenem centru na Pokljuki.

Učenci so tekli na smučeh, hodili in občudovali zimsko idilo, radi pa so se tudi spuščali po strmini z bobi in lopatkami. Dovolj pogumni so se preizkusili v smučarskih skokih. Na orientacijskem pohodu so v tekmovalnem duhu preverili, kako dobro se znajdejo v naravi.

Na obisk smo povabili policaja, ki je predstavil varnostna pravila v gorah in na smučišču, veliko zanimivega  pa smo izvedeli od gorskih reševalcev s psi, ki so nam je prikazali reševanje ljudi izpod plazu. Vodja vojašnice nam je predstavil delovanje Slovenske vojske in njeno skrb za našo varnost ter odgovoril na mnoga vprašanja učencev.

Zvečer smo organizirali družabne dejavnosti: predstavitev razredov, družabne igre, ples, petje in zaključni večer s podelitvijo diplom, priznanj in medalj, ki se je končal s presenečenjem športnih učiteljev – plesom z baklami.

Damjana Oblak, vodja šole v naravi


 

Dostopnost