KNJIGE NAM POMAGAJO, DA NE HITIMO

1. aprila praznujemo Mednarodni dan knjig za otroke – za tiste majhne, pa tudi velike! Letošnjo poslanico je napisal litovski pisatelj in ilustrator Kestutis Kasparavičius in nosi naslov KNJIGE NAM POMAGAJO, DA NE HITIMO.

Živimo v času, ko je malo kdaj dovolj časa za tisto, kar počnemo najraje. Ves čas hitimo, ves čas se nam nekam mudi.

»… A zgodi se, da v roke vzameš knjigo in začutiš, kako je lahko tudi drugače. Knjige imajo namreč čudovito lastnost – pomagajo nam, da ne hitimo.« (K. Kasparavičius)

Čudovito poslanico si lahko v celoti preberete na povezavi, seveda pa vabljeni tudi k izposoji ‘upočasnjevalnikov’ iz šolske knjižnice!

POSLANICA ob Mednarodnem dnevu knjig za otroke

Pa še opomnik – čez 2 tedna, 15. aprila, zaključimo s tekmovanjem za bralno značko. Vsi učenci, ki boste bralno značko opravili, boste v maju nagrajeni z mini koncertom zabavnega Adija Smolarja!