+386 4 2801 510 info@os-jakobaaljaza.si
Select Page

V sredo 15. maja 2024 so se učenci, ki so opravili bralno značko, udeležili zaključka Bralne značke. Obiskala nas je težko pričakovana Vesna Pernarčič, ki je znana po številnih gledaliških in televizijskih vlogah. Gospa ravnateljica se je na odru gostji zahvalila, da nas je počastila z obiskom in poudarila, da smo vsi zelo presrečni, da je sprejela naše povabilo. Obenem ji je v znak zahvale podarila časopis Aljažek in sliko, ki jo ustvarila učiteljica Rihtaršič.  Učenci 3. B so nato zaplesali na pesem Skrito v raju in tako otvorili začetek prve prireditve za učence 4.-9.razreda. Sledil je intervju z Vesno Pernančič, v katerem ni šlo brez vprašanj, ki so se dotikala tem o igranju in popularni seriji Skrito v raju, v kateri igralka nastopa v vlogi Meri. Med drugim nam je razkrila, da rada bere ne samo tekstov, ampak tudi knjige. Eden izmed nasvetov, ki ga je ob koncu podala učencem: pravzaprav mora dober igralec tudi dobro in veliko brati. Nadaljevali smo z drugo prireditvijo, ki je bila namenjena učencem 1.-3. razreda. Ponovno so na isto pesem zaplesale še učenke 1.A, ki so čisto same sestavile koreografijo. Igralka je kasneje odgovarjala na druga vprašanja o igralskem poklicu in prej omenjeni seriji, ki so bila prilagojena starosti mlajše publike. Dogodek je bil sklenjen z deljenjem avtogramov, vračanjem objemov malim oboževalcem in s kančkom sreče tudi slikanjem s samo igralko. Lahko zaključimo, da je bil obisk za učence nepozaben, saj jih je gostja s svojo toplino, zgovornostjo in humorjem čisto navdušila.

Hvala vsem mentorjem, ki so vse leto učence spodbujali k branju in čestitke učencem, ki so opravil Bralno značko. Hvala tudi učencem Alekseju H. G., Evi B. in Metki P. in učiteljici Jakopič, ki so se več kot odlično odrezali pri vodenju prireditve.

Katja prevec, knjižničarka

Dostopnost