V petek, 11. 6. 2021 smo z Aljažkovim dnevom pestro in razgibano praznovali 40-letnico delovanja naše šole.

Po predstavitvi delovnega programa Aljažkovega dneva, smo se izdatno podprli s pravim slovenskim zajtrkom, ki nam je vlil moči za medrazredno tekmovanje med dvema ognjema. Po končanem tekmovanju smo si ogledali dokumentarni film posvečen 40. letnici delovanja šole, prebrali Aljažkov zbornik ter na glasovanju izbirali novo šolsko himno.

Nadaljevanje je bilo posvečeno predstavitvi dela in življenja Jakoba Aljaža ter reševanju tematske križanke. Sledila je praktična naloga – izdelava makete Aljaževega stolpa.

Sledil je skupen zbor vseh zaposlenih in učenk in učencev na šolskem igrišču, kjer smo razrezali in se posladkali z odlično Aljažkovo rojstno dnevno torto.

Skratka Aljažkov dan je minil tako hitro, da se v mislih že počasi pripravljamo na naslednjo okroglo 50. letnico!

Foto in video utrinki z Aljažkovega dne